Co zrobić żeby szpilki były wygodne?

Wielkie wyjście równa się wysoki obcas, tę prostą prawdę zna chyba każda kobieta, co jednak zrobić, żeby niewygodne szpilki nie spowodowały zranienia stopy i nie zepsuły nam całego dnia lub całej imprezy?

Zacznij od dobrego zakupu!

Zastanawiając się co zrobić żeby szpilki były wygodne, nie można pominąć samego procesu zakupu. Po pierwsze należy pamiętać o tym, że w swojej szafie lepiej mieć dwie pary dobrej jakości szpilek, niż dziesięć par słabej jakości butów — dlatego nie warto oszczędzać, kupując buty na obcasie, warto za to zastanowić się nad tym, czy kolejna para słabej jakości szpilek jest nam potrzebna.

Kupując szpilki, zawsze dobrze je przymierz, pochodź w nich po sklepie, upewnij się, czy nie cisną oraz, czy możesz poruszać z nich palcami, zwróć uwagę na odpowiednie wyprofilowanie obcasów oraz stabilność. Staraj się wybierać buty z materiałów naturalnych — najlepiej ze skóry, ponieważ ma ona zdolność doskonałego dopasowania się do nogi.

Spraw, żeby Twoje szpilki były wygodne!

Nie ma się jednak co oszukiwać, nawet najlepszej jakości szpilki bez zastosowania odpowiednich trików nie sprawią, że będziemy się w nich czuć komfortowo całą noc. Z pomocą przychodzą jednak specjalne wkładki żelowe, poduszeczki na palce czy specjalne żelowe plastry naklejane na tylną część buta — wszystkie te akcesoria nabyć można w drogeriach i sklepach obuwniczych, a ich głównym celem jest ustabilizowanie stopy, jak również większa jej amortyzacja oraz podparcie śródstopia.

Kolejnym trikiem, który warto znać, jest spryskanie stopy dezodorantem przed założeniem szpilek, dzięki czemu stopa nie będzie się pociła, co z kolei zmniejszy ryzyko otarć oraz przemieszczenia się stopy w bucie.

Wiele kobiet zapomina o odpowiednim rozchodzeniu szpilek, a to przecież klucz do sukcesu! Przed pierwszym wielkim wyjściem, konieczne jest ubranie ich w domu i chodzenie w nich minimum kilka godzin (najlepiej w grubszej skarpetce) – spowoduje to ich lekkie rozciągnięcie się i dopasowanie do naszej stopy. Pomocne mogą się tutaj okazać specjalne pianki ułatwiające ten proces, którymi spryskujemy buty przed ich założeniem.

Wygodne szpilki? – jeżeli zastosujesz się do powyższych rad, okaże się, że to prostsze niż myślisz!

Leave a Reply