Co zrobić w przypadku spadających szpilek?

Chcesz założyć piękne szpilki na ważną okazję, ale okazuje się, że zsuwają się one ze stóp? Spokojnie! Nie ma konieczności rzucania ich w jak najgłębszy kąt w szafie. Istnieją bowiem skuteczne sposoby na pozbycie się problemu ze spadającym obuwiem.

Co zrobić żeby szpilki nie spadały, czyli o sprawdzonych i skutecznych sposobach

Problem ześlizgujących się butów najczęściej dotyczy szpilek oraz płaskich balerin. Najprostszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji kupienie butów z zapięciem na kostce czy też wyposażonych w paseczki nad kościami śródstopia. Takie obuwie przytrzymuje nogę w bucie i zapobiega jej wysuwaniu się. Niestety nie każda kobieta preferuje obuwie z paskiem. Ponadto nie u każdej dobrze ono prezentuje się na nodze, szczególnie w przypadku niskich osób i tych mających grubszą nogę. Ubieranie butów na gołą stopę sprawia, że lepiej się one trzymają, jednakże gdy stopa się spoci, zwiększa się ryzyko obtarcia naskórka i wystąpienia dokuczliwego odcisku. Lepszym rozwiązaniem jest zakładanie przy wyższych temperaturach wzorzystych rajstop, które mają niejednolitą powierzchnię, a więc stopa się w nich tak nie śliska.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zainwestowanie we wkładki do butów i zapiętki czy też w półwkładki. Są one ogólnodostępne i mają przystępne ceny. Wyróżnia się skórzane i żelowe wkładki. Skórzane modele mniej się pocą, ale szybko się odkształcają i wymagają częstszej wymiany. Z kolei żelowe wkładki do butów wystarczy przepłukać wodą, aby odzyskały swój pierwotny wygląd. Ponadto można je przyklejać w dowolne miejsce. Bardzo popularne są też podpiętki i wkładki żelowe pod śródstopie. Dzięki nim można zapobiec przesuwaniu się stopy w butach na wysokich obcasach.
Inną opcją jest zaniesienie szpilek do szewca, który wzbogaci je o pasek zapinany wokół kostki czy też wyłoży je od środka specjalnym materiałem, który zapobiegnie wysuwaniu się stopy z buta.
Jeśli chodzi o mniej profesjonalne sposoby na spadające buty, to można do ich czubków włożyć watę czy też przykleić podwójny plaster do pięt.

Leave a Reply